Ubranka ekologiczne- dlaczego warto?

Skóra niemowlaka wymaga szczególnej ochrony. Już od pierwszych dni życia nasza pociecha styka się z różnorodnymi tkaninami, z których wykonane są jej ubranka. Właśnie dlatego należy dbać o to, by materiały, z których wykonane są śpioszki, czapeczki, czy skarpetki były jak najwyższej jakości.

Bawełna ekologiczna

Na szczególną uwagę w tej kwestii zasługuje bawełna ekologiczna, która uprawiana jest z wysoką starannością i obrabiana w sposób zupełnie nieszkodliwy dla delikatnej skóry maluszka. Uprawa bawełny ekologicznej odbywa się bez użycia szkodliwych chemicznych środków do nawożenia oraz pestycydów. W tego typu uprawach zastosowanie znajdują wyłącznie naturalne nawozy, które mogą ulec biodegradacji. Ubrania wykonane z tkaniny wyhodowanej w ten sposób nie niosą ze sobą ryzyka alergii, czy uczuleń, z którym trzeba się liczyć w przypadku tradycyjnej bawełny. Materiał ten jest bardziej odporny na zagniecenia oraz nie niszczy się tak szybko. Jego zaletą jest również miękka i przyjazna faktura, która nie podrażnia skóry dziecka.
W przypadku ekologicznych hodowli nie ma również mowy o wyzysku. Tradycyjne uprawy bawełny to wyzysk wielu dzieci w krajach trzeciego świata. Wynagrodzenie jakie dostają one za swoją pracę to głodowe stawki.
Chcesz zapewnić wygodę swojemu dziecku? Zależy ci na losie innych ludzi? Wybierz ubranka stworzone z bawełny ekologicznej. Będą przyjazne dla środowiska i oczywiście dla twojego maluszka.

Zapoznaj się z ekologiczną ofertą na piubello.pl

 

posciel z muslinu - piubello.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *