Mata edukacyjna dla dziecka i inne akcesoria dla niemowląt

Mata edukacyjna

Każdy rodzic chciałby zapewnić dziecku jak najlepsze warunki, jednak nie każdy wie jakie akcesoria dla niemowląt się do tego przydadzą. Oczywiście jest ich wiele, a ich wybór jest kwestią indywidualną.

Pierwszą rzeczą z akcesoriów, która z pewnością ułatwi rodzicom życie jest mata edukacyjna. Taka mata nadaje się zarówno dla młodszego, jak i dla starszego dziecka.
Maluszek może leżąc na macie ćwiczyć leżenie na brzuszku, a ponieważ niektóre maty posiadają dodatkowo specjalne poduszki do leżenia na brzuszku będzie to dla niego wygodniejsze. Ponadto wiszące zabawki z pewnością zainteresują malucha i będą go zachęcać do chwytania, a co za tym idzie rozwoju. Część mat edukacyjnych posiada możliwość złożenia w basenik z piłkami, co jest świetną opcją dla starszych dzieci uciekających z maty. Kolorowe piłki na macie pewno dostarczą dziecku wiele radości.

Akcesoria dla dzieci

Kolejnym z akcesoriów jest leżaczek-bujaczek. Pozwoli on odpocząć rodzicom od ciągłego noszenia dziecka, a dodatkowa funkcja wibracji uspokoi malucha. Większość bujaczków posiada również zabawki, które są w zasięgu rączek dziecka i na pewno je zainteresują. Jeżeli rodzice nie chcą zostawiać dziecka w bujaczku, dobrym pomysłem będzie chusta lub nosidełko, które także pozwolą odpocząć rękom.
Inną przydatną rzeczą jest karuzela, która początkowo może być zastępowana przez misia-szumisia. Miś-szumiś to szumiący miś, który uspokaja i pozwala zasnąć głównie noworodkom. Maluszki uspokajają się, ponieważ szum wydawany przez misia przypomina odgłosy, jakie słyszały w brzuchu mamy. Dla starszych dzieci lepszym rozwiązaniem będzie karuzela, która dzięki spokojnym melodiom i kręcącym się zabawkom uspokaja dziecko i pozwala mu samodzielnie zasnąć.

Mniej istotnymi, ale równie przydatnymi akcesoriami są pieluchy bambusowe, tetrowe lub flanelowe. Ratują one rodziców, gdy dziecko ulewa lub mocno się ślini, a dodatkowo mogą służyć dziecku jako przytulanka do snu. Są dostępne w wielu ciekawych wzorach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Oczywiście jest wiele innych przydatnych rzeczy stymulujących rozwój dziecka, takich jak: książeczki kontrastowe czy zabawki interaktywne. Akcesoria dla dzieci posiadają bardzo szeroką ofertę, dlatego dobrze jest wiedzieć, co warto wybrać.

 

mata edukacyjna dla dziecka i niemowląt

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *