Jaki ochraniacz do łóżeczka i dlaczego potrzebujesz

Wybieramy ochraniacz do łóżeczka

Ochraniacz do łóżeczka, został stworzony by chronić dziecko przed uderzeniami w główkę podczas drzemki czy nocnych wędrówek. Ma też chronić kończyny dziecka przed wkładaniem między szczebelki łóżeczka.

Ochraniacze na łóżeczko nie są niezbędnym wydatkiem na długiej liście kompletowanej wyprawki. To nie jest produkt pierwszej potrzeby zwłaszcza gdy na początku dziecko przeważnie tylko leży w takiej pozycji, w jakiej ułoży je rodzic. Jednak wraz ze wzrostem umiejętności motorycznych, dziecko staje się coraz bardziej ruchliwe. Zaczyna się kręcić na wszystkie strony, turlać, próbuje siadać i pełzać. Wówczas właśnie ochraniacz do łóżeczka będzie właściwym amortyzatorem dla uderzeń. Ochraniacz tworzy przyjemną, przytulną przestrzeń w łóżeczku maluszka, w zależności od sposobu ułożenia będzie stanowił ochronę od zimnej ściany pokoju czy chronił dziecko gdy w pokoju dziecka jest chłodniej.

Jaki ochraniacz do łóżeczka wybrać

Przy wyborze ochraniacz warto zwrócić uwagę zarówno na jego wysokość jak i sposób montażu. Ważne aby mocowanie (wstążki, sznurki) były dostatecznie długie i solidne. Lepiej wybierać ochraniacze mocowane do łóżeczka za pomocą wstążeczek bawełnianych wykonanych z tego samego materiału co sam ochraniacz. Ochraniacz będzie estetyczny, a wstążki spowodują, że nie będzie się zsuwał i dziecko nie rozwiąże takich wstążek z łatwością.

Na rynku dostępne są ochraniacze w różnych rozmiarach. Najbardziej popularny ochraniacz na łóżeczko to ochraniacz o długości 180 cm (odpowiedni dla łóżeczek wielkości 120×60 cm) i 210 (dla łóżeczek wielkości 140×70 cm) oraz 360 cm (ochraniacz na całe łóżeczko). Ochraniacz 180 cm i 210 cm można zamontować na bokach łóżeczka od strony główki maleństwa lub ułożyć wzdłuż długiego i krótkiego boku łóżeczka (taki układ pozwala widzieć maleństwo od frontu i osłonić maleństwo od strony np. zimnej ściany).

Ochraniacze tego typu w większości przypadków mają wysokość 30 cm. Wysokość taka pozwala ochronić dziecko przed urazami oraz chroni kończyny przed wysuwaniem poza łóżeczko. .

Przy wyborze ochraniacza warto zwrócić uwagę aby miał on jednolitą, gładką strukturę. Ważne aby nie posiadał elementów takich jak: koraliki, nitki, pompony, które mogą odpaść i być powodem zadławienia. D ochraniacz powinien być wypełniony odpowiedniej jakości włókniną. Ważne aby była ona antyalergiczna, odpowiednio sprężysta i gruba. Ochraniacz taki nie będzie się załamywał czy opadał. z odpowiednim wypełnieniem, które nada mu stabilności tak, aby nie opadał.

Certyfikaty tkanin

Wybierając ochraniacz warto też zwrócić uwagę na certyfikaty tkanin, z których wykonano produkt. Szczególnie ważny i ceniony jest certyfikat OEKO-TEX Standard 100, który jest ogólnoświatowym znakiem jakości wyrobów włókienniczych. Potwierdza on, że produkty nie zawierają żadnych szkodliwych substancji np. pestycydów, barwników, metali ciężkich itp. Ten certyfikat potwierdza bezpieczeństwo użytkowania.

Podsumowując. Ochraniacz do łóżeczka nie jest niezbędnym elementem wyprawki już od pierwszych dni. Warto go jednak kupić i schować do szafy do czasu aż aż niemowlę nieco podrośnie. Na pewno doceni go każda mama wiercącego się szkraba.
Joan

Dobre ochraniacze do łóżeczek w ciekawych kolorach i wzorach znajdziecie tutaj

Polecamy również sklep più bello

ochraniacz do łóżeczka - piubello.pl

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *