Jaka wyprawka dla noworodka ?

Wyprawka dla noworodka

Młodzi rodzice nie zawsze wiedzą, co jest potrzebne dla dziecka, jednak zawsze chcą wyposażyć je we wszystko, co potrzebne i najlepsze. Wiedzą, że wyprawka dla noworodka to pierwszy zakup dla nowego członka rodziny.
Rodzice często zadają sobie takie pytanie, jak powinna wyglądać dobrze zestawiona wyprawka dla niemowlaka.
Oczywiście są rzeczy, o które zadba każdy rodzic, takie jak: łóżeczko, wózek, wanienka, ubranka, kocyki, poduszki i pościel czy pieluchy.

Łóżeczka

Dziecku z pewnością przyda się łóżeczko. Na rynku dostępnych jest wiele modeli łóżeczek. Można wybrać klasyczne łóżeczko ze szczebelkami, z wyjmowanymi szczebelkami lub całą przednią ścianką. W przypadku zakupu takiego łóżeczka niezbędne są ochraniacze na szczebelki. Ten rodzaj łóżeczka jest dostępny w wielu kolorach, więc można je dopasować do wnętrza, dekoracji itp.
Istnieje również możliwość zakupu łóżeczka w komplecie z meblami.
Innym rodzajem łóżeczka jest łóżeczko turystyczne, które nie wymaga ochraniaczy, ponieważ jego ścianki zbudowane są z siatki. Łóżeczko turystyczne posiada więcej miejsca dla malucha, a niektóre modele są wyposażone w kółka. Może nie prezentuje się ono tak dobrze jak łóżeczko tradycyjne, jednak również posiada ciekawe wersje kolorystyczne.

Pościele i kocyki

Jeśli mówimy o łóżeczku to warto dokupić do niego płaską poduszkę i kołderkę oraz pościel. Zdecydowana większość rodziców kupuje co najmniej 2-3 komplety pościeli, ponieważ bywa ona często zabrudzona. Kupując pościel dla niemowląt kierujemy się przede wszystkim wiedzą w temacie materiałów z jakich została wykonana. Polecamy i sugerujemy pościele szyte z materiałów naturalnych i bez barwników sztucznych oraz z potwierdzonym brakiem  alergenów.

Kolejną przydatną rzeczą jest przewijak, który ułatwia rodzicom przebieranie dziecka. Przewijak daje nam stabilizację oraz często pozwala umieścić dziecko na idealnej wysokości. Dodatkową jego zaletą jest to, że wszelkie zabrudzenia można szybko usunąć.

W wyprawce niemowlaka powinny się również znaleźć pieluchy bambusowe, flanelowe lub tetrowe, ponieważ są one bardzo przydatne, gdy dziecko ulewa bądź mocno się ślini, a dodatkowo mogą służyć maluchowi za przytulankę. Występują one w różnych wzorach i kolorach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla rodziców, którzy niepewnie chwytają dziecko i czują obawy związane z tą czynnością, może się przydać rożek. Rożek niemowlęcy otula maluszka i zapewnia mu ciepło, a dodatkowo pozwala rodzicom na stabilne trzymanie na rękach i podnoszenie. Natomiast, gdy rodzice chcą odpocząć od noszenia dziecka na rękach świetnie się sprawdzi leżaczek-bujaczek z funkcją wibracji, chusta lub specjalne nosidełko.

Każda wyprawka noworodka będzie niekompletna jeśli zabraknie w niej kocyka i otulacza. Szeroki wybór kocyków i otulaczy jaki oferują rodzicom sklepy stacjonarne i internetowe pozwala każdemu znaleźć coś ładnego i praktycznego. Wśród kocyków szczególnie polecane i często wybierane przez rodziców są kocyki bambusowe wykonane z przędzy bambusowej.

Butelki i smoczki

Warto również zaopatrzyć się w butelki (lub butelkę) i smoczki. Należy to zrobić nawet wtedy, gdy mamy w planach karmienie piersią, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy nie będzie konieczne podanie dziecku mieszanki mlecznej lub innego płynu. Jeżeli planujemy korzystać ze smoczka uspokajacza również możemy go zakupić.

Przydatna jest również karuzela z uspokajającą melodią lub miś szumiś, który ukoji nerwy dziecka i pozwali mu spokojnie zasnąć.

Kompletowanie wyprawki dla noworodka

Oczywiście kompletowanie wyprawki dla dziecka jest kwestią indywidualną i zależy od rodziców. Nikt nie może narzucać im tego, co ich dziecko potrzebuje w pierwszych miesiącach życia.
W większości rodzice korzystają z dobrych rad, jednak niektórzy wolą zdać się na siebie i swoją intuicję kompletując wyprawkę dla dziecka.

Jeśli mieszkasz w Poznaniu i kompletujesz wyprawkę dla noworodka to zapraszamy do sklepu Piubello. Znajdujemy się tutaj

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *