JAKI WYBRAĆ ROZMIAR POŚCIELI DO ŁÓŻECZKA NIEMOWLĘCEGO?

Jednym z częstych dylematów przyszłych mam jest wielkość pościeli do łóżeczka niemowlaka. Dobór odpowiedniej pod względem wielkości pościeli jest niezwykle ważny.

Co trzeba wiedzieć aby dokonać właściwych zakupów?

Ponieważ noworodek przez większość czasu śpi, jego łóżeczko powinno być prawdziwą świątynią komfortu i bezpieczeństwa.

Wielu rodziców całkowicie rezygnuje z pościeli dla noworodka, gdyż zwykle wystarcza mu przykrycie kocykiem lub owinięcie w specjalny rożek niemowlęcy lub otulacz ale skoro mówimy o kołderkach to wiele zależy od tego jakiej wielkości jest łóżeczko. Jeśli posiadacie łóżeczko wielkości 120×60 najlepiej będzie pasować pościel 75×100 lub 120×90. Pościel w rozmiarze 75x100cm posłuży przez pierwszy rok, kołderka nie jest zbyt ciężka, a wielkość w zupełności wystarczy do przykrycia lub otulenia maleństwa. Pościel 90x120cm to rozmiar, który pozwala okryć większe dziecko przez kolejne lata i bez problemu mieści się wraz z nim w łóżeczku.

Zakupu pościeli o wymiarach 100x135cm dokonajcie tylko wtedy, gdy Wasze dziecko będzie spało w większym łóżeczku jak np. 80×160. Taka kołderka z powodzeniem będzie służyła dzieciom nawet do 5-go roku życia.

Zakup idealnej pościeli dla dziecka to nie lada wyzwanie. W sklepach dostępnych jest wiele modeli, wyróżniających się ciekawą kolorystyką czy wzorami. Najlepiej skupić się na wyborze pościeli praktycznej, czyli wykonanej z dobrego materiału. Poza tym ważne, aby pościel była lekka, puszysta i ciepła. Wskazany jest również zakup produktu o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych.

Rate this post

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *